Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 09:53
 
Vali Demirtaş Karataş ve Yumurtalık'ta
Vali Mahmut Demirtaş, Adana Valiliğince düzenlenen “Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilmesi Projesi” (METİP) kapsamında Karataş ilçesinde yaptırılan hizmet binasında incelemelerde bulundu.
YAŞAM Haberi
Vali Demirtaş Karataş ve Yumurtalık'ta

 Vali Demirtaş, mevsimlik tarım işçilerinin sosyal hayatlarını iyileştirme amacıyla Karataş ilçesi, Tabaklar Mahallesi’nde yaptırılan bu sosyal hizmet binasının anaokulu olarak hizmete girmesinden dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Vali Mahmut Demirtaş, yapılan binayı ziyaret edip incelemede bulunduktan sonra yetkililerden bilgi aldı.
Ardından Vali Mahmut Demirtaş,  yeni METİP projesinin yapılacağı Karataş Bahçe Mahallesi’ndeki arazilerde incelemede bulunup yetkililerden yapılan ve de yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi isteyerek durumu değerlendirdi.
Daha sonra Karataş ilçesinden ayrılan Vali Demirtaş, METİP kapsamında Yumurtalık ilçesinde yaptırılan okul ve hizmet binasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Mevsimlik tarım işçilerinin sosyal hayatlarını iyileştirmek amacıyla Yumurtalık ilçesi Sadiye (Yeşilköy) Mahallesi’nde yapılan sosyal hizmet binası tamamlandı ve yapımı tamamlanan bina, anaokulu olarak hizmet vermeye başladı.
Vali Mahmut Demirtaş, yapılan binayı ziyaret edip incelemede bulunduktan sonra yetkililerden bilgi aldı ve okulda öğrenim gören öğrencilerle vakit geçirdi.
Ardından Vali Mahmut Demirtaş,  yeni projelerin yapılacağı Yumurtalık ilçesi Şeyhganim Mahallesi’ndeki arazide incelemede bulunup yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Vali Yardımcısı Murat Süzen, Karataş Kaymakamı Durmuş Gençer ve İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun’un da hazırda bulunduğu incelemeler sırasında Vali Mahmut Demirtaş, mevsimlik işçilerin yaşadıkları zorlukları azaltmanın temel amacı olduğunu ve bu durumu düzeltmek için elinden gelen her şeyi yapacağını belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Demirtaş, Karataş, ve, Yumurtalık'ta,
Yorumlar
Haber Yazılımı