Haber Detayı
20 Kasım 2018 - Salı 13:05
 
Vali Demirtaş, “Çalışan ve üreten kadın baştacımızdır”
Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) yönetiminin ziyaretinde konuşan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, “Çalışan ve üreten kadın baştacımızdır” dedi.
EKONOMİ Haberi
Vali Demirtaş, “Çalışan ve üreten kadın baştacımızdır”

Yapılan seçim sonucu Adana İşkadınları Derneği (İŞKAD) Başkanı olan Berman Mantı, Başkan Yardımcısı Ayşe Aslan, yönetim kurulu üyeleri Sakine Gökdoğan, Aslı Battı Özbiçer ve Genel Koordinatör Ufuk Armağan, Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret edip, tanışarak kadınların ülke ekonomisine katkısı konularında istişarede bulundu.

 İŞKAD Yönetim Kurulu Üyelerini tek tek tanıtarak konuşmasına başlayan Başkanı Berman Mantı, İŞKAD’ın 19 yıl önce Türkiye’de bir ilki başlatarak kadının üreterek ülke ekonomisine katkı sunması, kadının her platformda kendini ifade etmesi gerektiği için kurulduğunu söyledi.

MANTI, “ÜRETİMİN HER PARÇASINI ÖNEMSİYORUZ”

Başkan Berman Mantı, “Adanamız coğrafi ve iklim yönünde bereketli ve üretken. Adana’da yaşayan kadınlarımızda Adana gibi üretken ve beceriklidir. Kadının ev yerine her alanda üretime destek vermesi gerektiğini düşünüyor bu anlamda projeler üretiyoruz. Ülkemizde kadın istihdam bandı 28-30 bandında gidiyor. Bunu arttırmamız gerekiyor. Bazı nedenlerden dolayı imkan bulamamış, yeteneği sonradan farketmiş ev içerisinde süs eşyasından, biber sosuna kadar üretim yapan kadınlarımız var. Biz üretimin her parçasını ayırt etmeden önemsiyoruz. Biz üretim yapan kadınla dışarıdaki yatırımcıyı buluşturan bir Üretim Fuarı yapmak istiyoruz. Girişimcilik desteği sunacağımız bu projemize desteğinizi istiyoruz.” dedi.

 VALİ DEMİRTAŞ, “ÇALIŞAN KADIN PRENSİPLİDİR, DİSİPLİNLİDİR”

İŞKAD yeni yönetimine ‘Hayırlı olsun’ diyerek başarı dileyen Adana Valisi Mahmut Demirtaş, “Çalışan kadın prensiplidir, disiplinlidir. Zamanı çok iyi kullanır. Ev hanımlarının iş yükü de fazladır. Onlarda düzenlidirler. Hem anne hem eş olan kadınlarımız aynı zamanda ekonomiye katkı koyup, üretim yapıyorlarsa hepsi bizim baştacımızdır. Kent yararına, kadın yararına, çocuklarımızın yararına, halkımızın yararına olan her projenizin yanında olur, destek veririz.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Demirtaş,, “Çalışan, ve, üreten, kadın, baştacımızdır”,
Yorumlar
Haber Yazılımı