Haber Detayı
24 Ekim 2018 - Çarşamba 10:22
 
Tapu mağduriyetleri için komisyon kuruldu
Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında düzenlenen toplantıda, Seyhan nehrinde 1949 yılında meydana gelen su taşkını sonucunda nehrin her iki yakasındaki seddelerde yer alan evlerin sedde dışına çıkarılması nedeniyle o günden bu yana tapu mağduriyeti yaşayan vatandaşların bu sorunlarının ortadan kaldırılması için komisyon oluşturuldu.
YAŞAM Haberi
Tapu mağduriyetleri için komisyon kuruldu

Valilik makamında düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Murat Süzen, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Kırılmaz, DSİ 6. Bölge Müdürü Abdul Kasım Sarımehmet, AFAD İl Müdürü Gültekin Genç ve ilgili birimlerin yetkilileri katıldı.

 Toplantıda kısa bir açıklama yapan Vali Demirtaş, Seyhan nehrinde meydana gelen taşkınların en büyüğünün 1949 yılında yaşandığını belirterek 1950-1951 yıllarında Seyhan nehri taşkınlarını önlemek maksadıyla nehrin iki yanına sağ ve sol seddelerin inşaatına başlandığını dile getirdi. Bu seddelerin yapımı ile sağ ve sol seddeler arasında kalan, Adana sınırları içerisindeki Hadırlı, Yalmanlı, Karayusuflu, Salmanbeyli, Mürseloğlu, Dervişli, Ziamet (Damlapınar), Kuranşa (Gümüşyazı) ve Kumrulu (Kara Ahmetli) köylerinin seddelerin dışına çıkarılması zaruretinin ortaya çıktığını ifade eden Vali Demirtaş, o günden bu yana tapu mağduriyeti yaşayan vatandaşların sorunlarının çözümü için kolları sıvadıklarını belirtti.

 Toplantıda konuyla ilgili bir komisyon oluşturduklarını dile getiren Vali Demirtaş, ilgili kurumlarla yapılacak iş birliği ile vatandaşların yaşadığı bu mağduriyetinin çözümü için çalışacaklarını vurguladı.

 Toplantı, yapılan değerlendirmelerin ve konunun çözümüne ilişkin izlenmesi gereken yol haritasının oluşturulmasının ardından sona erdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tapu, mağduriyetleri, için, komisyon, kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı