Haber Detayı
31 Ekim 2018 - Çarşamba 11:15
 
Sümer'den "Yemek" tepkisi
TBMM KİT Komisyonu Üyesi ve CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Sağlık Bakanlığı’nın genelgesiyle hastanelerde staj yapan özel sağlık okulları öğrencilerine yemek verilmemesi uygulamasını eleştirdi.
SİYASET Haberi
Sümer'den

Sağlık Bakanlığı’nın hastanelerde staj yapan özel sağlık okulu öğrencilerine verilen yemeğin ücretsiz olarak verilmesini bir genel ile yasakladığı belirtildi. Konuyu TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma ile gündeme getiren CHP’li Sümer, uygulamanın doğru bir yaklaşım olmadığını belirtti. 
Adana’daki hastanelerde staj yapan yaklaşık bin 600 civarında özel okul öğrencisi bulunduğunu, Türkiye genelindeki öğrencilerin sayısının ise çok daha fazla olduğunu hatırlatan Sümer, şöyle dedi: 
“Devletimiz, lise çağındaki geleceğin sağlıkçısı olacak çocuklarımıza üç kap yemeği çok görmektedir. Neye hizmet ettiği çok da belli olmayan bu genelgeyle öğrenciler arasında böyle bir ayrımın yapılması kabul edilemez. Sağlık Bakanımıza seslenmek istiyorum; lütfen, bu çocuklarımızın ve ailelerinin yaşadıkları mağduriyeti zaman yitirmeden giderilmesini sağlayın. Ya da çocuklarımızın mağduriyetlerini gidermek için zaman geçirmeden bir çözüm yolu bulun” 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sümer'den, "Yemek", tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı