Haber Detayı
06 Mart 2019 - Çarşamba 10:22
 
Soner Çetin Yüzde 70 hedefine ilerliyor
Ankethane firmasının yaptığı 31 Mart 2019 yerel seçim anketi sonuçları açıklandı. Firmanın, 8 CHP’li belediyenin bulunduğu ilçede yaptığı araştırmada, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yüzde 67,3’lük oy oranı ile en yüksek oyu aldı.
SİYASET Haberi
Soner Çetin Yüzde 70 hedefine ilerliyor

8 CHP'li belediyede yapılan, toplam 12 bin anketin yüz yüze görüşme “yaş”, “eğitim” ve “gelir” seviyeleri kotaları uygulanarak yapıldığını belirten Ankethane firması yetkilileri, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in, kararsızlar dağıtıldıktan sonra yüzde 67,3’lük orana ulaştığını açıkladı.

Firmanın anket yaptığı ilçeler arasında, Çukurova’nın yanı sıra, Mezitli/Mersin, Muratpaşa/Antalya, Konak/İzmir, Yenimahalle/Ankara, Kartal/İstanbul, Beylikdüzü/İstanbul ve Maltepe/İstanbul da yer aldı.

Anket firması, incelenen 8 belediye için "rekabetin yaşandığı yerler" ifadesini kullanırken, Çankaya, Kadıköy, Beşiktaş ve Defne (Hatay) belediyelerini araştırma kapsamına almadıklarını, buralarda CHP'nin “rakipsiz” olduğunu belirtti.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 5 yıllık görev süresi içinde çeşitli anket firmaları tarafından 6 kez ‘En Başarılı Belediye Başkanı’ seçilmişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Soner, Çetin, Yüzde, 70, hedefine, ilerliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı