Haber Detayı
01 Kasım 2018 - Perşembe 10:48
 
Seyhan Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi Açıldı
Göreve geldiği günden bu yana yapılan sosyal projeleri ile bilinen ve yapılan projeler Türkiye’ye örnek olan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bölgenin en büyük kadın dayanışma merkezini Emek Mahallesi’nde bulunan ve son derece modern bir yapıya sahip mahalle merkezinde açtı.
YAŞAM Haberi
Seyhan Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi Açıldı

Seyhan Belediyesi ve GIZ (Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu) birlikteliği ile uygulamaya konan ve 4,5 milyon lira mal olacak projenin finansmanı GIZ (Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu) tarafından sağlanacak.

Projenin önemine vurgu yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, merkezde kadınlar için verilecek hizmetlerden bahsetti. Başkan Zeydan Karalar, “Ne kadar güzel bir iş yaptığımız buraya gelen kalabalıkla anlaşılıyor. Biz kadına değer veren, kadınla ilgili birçok proje yapan ve her fırsatta kadının toplumdaki yerini bulabilmesi için üzerine düşeni yapan bir belediyeyiz. Kadın dayanışma merkezimiz, Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu ile birlikte yürüttüğümüz bir proje. Merkezimiz fiziksel, sosyal ve ekonomik şiddete maruz kalmış tüm kadınlarımıza açıktır. Merkezimizde psikolog ve avukatlarımız kadınlarımıza destek verecektir. Yabancı kadınlara dil eğitimi, mesleki eğitim ve rehabilitasyon merkezide bulunacaktır. ”ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından kadın dayanışma merkezinin kurdelesi kesilerek hizmete açıldı. Daha sonra Başkan Zeydan Karalar, merkezin içerisini gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Seyhan, Belediyesi, Kadın, Dayanışma, Merkezi, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı