Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 15:24
 
Seyhan Belediyesi, İzmir’de Adana’yı Tanıttı
Yurt içi ve yurt dışından her yıl on binlerce kişinin ziyaret ettiği ve bu yıl 12’ncisi gerçekleşen Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na Seyhan Belediyesi damga vurdu.
YAŞAM Haberi
Seyhan Belediyesi, İzmir’de Adana’yı Tanıttı

Seyhan Belediyesi, hem Adana’yı hem de Adana’nın yöresel ürünleri ile lezzetlerini tanıtırken Başkan Zeydan Karalar, fuara bizzat katılarak tanıtıma katkı sağladı.

İZMİR’DE ADANA'YA YOĞUN İLGİ

Türkiye’nin en büyük uluslararası turizm fuarlarından olan Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, bu yıl 12’nci kez kapılarını açarken Adana’nın Seyhan Belediyesinin şehrin tanıtımı için açtığı stant ilgi odağı oldu. Yurt içi ve yurt dışından on binlerce kişinin ziyaret edeceği fuarda Seyhan Belediyesi, hem Adana’yı hem de Adana’nın yöresel ürünleri ile lezzetlerini tanıttı. Fuara Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar eşi Nuray Karalar ile birlikte katıldı. Seyhan Belediyesinin standı Türk ve yabancı konuklardan oldukça fazla ilgi görürken hem Adana’yı hem de Adana’nın yöresel ürünleri ile lezzetlerini tanıttı.

BAŞKAN ZEYDAN KARALAR ADANA'NIN TANITIMI İÇİN ÇALIŞIYOR

Adana'nın turizmde hakkettiği eyere gelmesi için fuarları önemseyen ve tanıtım amaçlı tüm etkinliklere katkı koyan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediyesi olarak İzmir turizm fuarına katılarak Adana'yı tanıttı. Bilinen tarihi 8 bin yıla dayanan Adana’nın turizmden hak ettiği payı alamadığına vurgu yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bacasız sanayi turizimde önemli bir potansiyele sahip Adana'nın potansiyelinin kullanılması için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Zeydan Karalar, "Adana'nın geçmişi uzun yıllara dayanır. Yani Adana bir tarih kentidir. Bir şehre turist giderse oraya kültür, tarih, gastronomi, sağlık, deniz, doğa için gider. Bu saydıklarımın hepsi Adana'da mevcut. Bizim sadece bunları tanıtmamız lazım. Bu anlamda Adana’nın daha fazla tanıtılıp turist çekmesi için uluslararası fuarları önemsiyor ve katılıyoruz. Adana’da kapanan fabrikaların yeri turizm ile doldurulabilir’ dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Seyhan, Belediyesi,, İzmir’de, Adana’yı, Tanıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı