Haber Detayı
18 Ocak 2019 - Cuma 12:22
 
Muharrem İnce'den Karalar'a ziyaret
CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a destek için geldiği kentte, “Adana’yı Karalar ile CHP kazanacak” dedi.
SİYASET Haberi
Muharrem İnce'den Karalar'a ziyaret

Sabah uçağıyla Adana’ya gelen Muharrem İnce’yi havaalanında İl Başkanı Emrah Kozay, CHP Adana Büyükşehir Adayı ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Milletvekilleri Ayhan Barut, Müzeyyen Şevkin, Burhanettin Bulut ile partililer karşıladı. Havaalanındaki karşılamanın ardından İnce Seyhan Belediyesi’ne geçerek Başkan Karalar’a destek ziyaretinde bulundu.

İŞTE MEYDAN İŞTE ZEYDAN

Başkan Karalar’ın makamında medya mensuplarına açıklamalarda bulunan Muharrem İnce, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın isminin aday olarak açıklanmasının Türkiye genelinde CHP’liler tarafından olumlu bir rüzgar estirdiğini söyledi.

Başkan Karalar’ın seçimi kazanacağı yönünde Türkiye genelinde bir rüzgar estiğini kaydeden İnce, “Kiminle konuşsam CHP Adana’da Zeydan Karalar ile seçimi kazanır diyor. Bu rüzgarla seçimi kazanacağımıza inanıyorum. Başkanın ‘İşte Meydan İşte Zeydan’ sloganından da anlaşılacağı gibi kendisine güveni tam. Bende diyorum ki ‘İşte meydan, işte Zeydan, işte başkan’ CHP Adana’da başkanla bu işi bitirecek” diye konuştu.

HALK 17 YILDIR YARDIMLA GEÇİNİYOR

Adana’ya daha sonar birdaha gelerek seçim gezilerine katılacağını ve Başkan Karalar’a desteğini sürdüreceğini kaydeden İnce, ülke siyasetiyle ilgili de şunları söyledi:

“Enflasyon ilk defa yüzde 20’yi aştı, ama onlar enflasyon rakamını düşük gösteriyorlar. Bu rakamı düşük göstermenin onlara tek bir iyi yanı var o da memura ve emekliye düşük zam vermektir. Yoksa tüm dünya Türkiye ekonomisinin ne halde olduğunu görüyor. Ülkede insanlar 17 yıldır yırdımla geçiniyor. Elbette yurttaşlarımız bu yardımları alacak onların en doğal hakkı. Fakat hep yardım talep etmeyecek artık iş talep edecek. Bunu talep etmezse çocuklarıda yardım talep eden konumda olur.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Muharrem, İnce'den, Karalar'a, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı