Haber Detayı
08 Kasım 2018 - Perşembe 11:27
 
"Krizin sorumlusu iktidarın sorumsuz politikalarıdır"
CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Türkiye'nin tarihin en büyük ekonomik ve siyasi kriziyle karşı karşıya olduğuna dikkat çekerek yüksek banka faizlerinin de üretimin önünde engel teşkil ettiğini vurguladı
SİYASET Haberi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, iktidarın sorumsuz politikaları sonucu Türkiye'nin derin bir ekonomik kriz yaşadığını belirterek neden önlem alınmadığını sorguladı. 
 
Toplumun, ülkenin ve Adana'nın her türlü sorununu çözmek için hem sokakta hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut'un çabası takdir topluyor. Meclis'te son olarak Türkiye'nin yaşadığı derin ekonomik ve siyasi krize dikkat çeken Ayhan Barut, "Üretimin önündeki en büyük engellerden biri olan bu yüksek banka faizleri iş dünyasının, esnafın, çiftçinin, herkesin belini büküyor. Bununla ilgili bir önlem alacak mısınız?" diye sordu. 
 
"ÖNLEM ALACAK MISINIZ?"
 
Meclis Genel Kurulu'nda söz alarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a seslenen CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, şunları kaydetti: 
"95'inci yaşını kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti ne yazık ki iktidarın sorumsuz politikaları sonucu tarihinin en büyük siyasi ve ekonomik kriziyle karşı karşıya bırakılmıştır. Yokluk ve yoksulluğa, onca çaresizliğe karşın Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk liderliğindeki kahraman atalarımız, yurdumuzu işgalden kurtarmış ve bizlere ekonomik, sosyal, kültürel her açıdan tam bağımsız bir ülke emanet etmiştir. Büyük Önderimiz Atatürk, Türkiye İktisat Kongresini açış konuşmasında 'Askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsun, iktisadi zaferlerle taçlandırılmadıkça sonuçsuz kalır' demiştir. Ancak bugün Türkiye ekonomisi derin bir kriz yaşamaktadır. Banka faizleri yüzde 15'lerden yüzde 36'lara kadar çıkmıştır. Bir süre önce yükselen ve yavaşlayarak düşen döviz kuruna rağmen banka faizleri neden hala aynı seviyede kalıyor? Üretimin önündeki en büyük engellerden biri olan bu yüksek banka faizleri iş dünyasının, esnafın, çiftçinin, herkesin belini büküyor. Bununla ilgili bir önlem alacak mısınız?"
Kaynak: Editör:
Etiketler: "Krizin, sorumlusu, iktidarın, sorumsuz, politikalarıdır",
Yorumlar
Haber Yazılımı