Haber Detayı
04 Ocak 2019 - Cuma 12:02
 
Kozay “Onur günümüz kutlu olsun”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Av.Emrah Kozay, Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97.yıldönümü dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, “Kurtuluş Mücadelesi’ne ilham veren Adana’mızın ‘Kurtuluş Bayramı’, onur günümüz kutlu olsun” dedi.
SİYASET Haberi
Kozay “Onur günümüz kutlu olsun”

İl Başkanı Av. Kozay, Adana’nın ulusal kurtuluş mücadelesinde özel ve bir o kadar da önemli bir yere sahip olduğuna işaret etti. Sevr’in imzalanmasıyla Anadolu’nun emperyalist ülkelerce işgal edildiğini anımsatan Av. Kozay, Adanalıların işgale karşı direnişinin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı kurtuluş mücadelesine ilham verdiğini aktardı.

“ADANALILAR ESARETE, HAKSIZLIĞA BOYUN EĞMEZ”

Atatürk’ün Kurtuluş Mücadelesi sonrasında geldiği Adana’da bu durumu, “Bende bu vakayiin ilk teşebbüs hissi bu memlekette, bu güzel Adana’da vücut bulmuştur” diyerek anlattığını belirten Av.Kozay, Adanalıların hiçbir zaman esarete, haksızlığa karşı boyun eğmediğinin altını çizdi.

“ONUR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN”

Av.Kozay, “Adana’nın Kurtuluş Bayramı olan 5 Ocak, onur günümüzü kutluyor, başta Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlık ve özgürlük uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kozay, “Onur, günümüz, kutlu, olsun”,
Yorumlar
Haber Yazılımı