Haber Detayı
28 Ekim 2018 - Pazar 12:28
 
Karalar "Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır"
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. 29 Ekim tarihinin önemine ve cumhuriyet kazanımlarına vurgu yapan Başkan Zeydan Karalar, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalacağını söyledi.
SİYASET Haberi
Karalar

Başkan Zeydan Karalar;

” Ramazan ve Kurban bayramlarından sonraki en önemli bayramımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’dır. Bu günlere ülkemiz çok kolay gelmedi ve bu ülke çok kolayda kurulmadı. Sahip olduklarımızın kıymetini bilmemiz gerekiyor. Cumhuriyet, Türk ulusuna bırakılmış en büyük miras, vazgeçmeyeceğimiz bir değerdir. Cumhuriyette egemenlik kayıtsız şartsız millete aittir.

Cumhuriyet halkın kendi kendini yönetmesidir. Cumhuriyette milletin bütün bireyleri yönetime katılabilir ve söz sahibi olabilir. Çünkü cumhuriyet yönetiminde bütün vatandaşlar eşit haklara sahiptir.  Çağdaş, uygar ülke olma yolunda laik, demokratik Cumhuriyet, bize ulus olma bilincini kazandırmıştır. Bizlerin yolu; aydınlık Türkiye yolu olacaktır ve Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümünü kutluyor, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; silah arkadaşlarını ve kahraman şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karalar, "Cumhuriyeti, ilelebet, payidar, kalacaktır",
Yorumlar
Haber Yazılımı