Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 10:39
 
Genç hukukçular Avukatlığa adım attı
Adana Barosu’nda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan 9 Stajyer Avukat aynı anda meslek yemini ederek ruhsatlarını aldılar.
YAŞAM Haberi
Genç hukukçular Avukatlığa adım attı

Adana Adliyesi Mahmut Esat Bozkurt Avukatlar Salonuna sığmayan aileler ve avukat yakınları genç hukukçuların mutluluklarına ve heyecan dolu anlarına tanıklık ettiler.

Baro Başkanı Av.  Veli Küçük, törende yaptığı konuşmada davetlileri selamladı ve genç meslektaşlarına naçizane tavsiyelerde bulundu. Onlara emek ve katkı sunan değerli meslektaşlarına ve ailelerine teşekkürlerini ifade etti.

“AVUKATIN ÖNCELİĞİ ADALETTİR”

Yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığına katkı sunmanın da, yurttaşın adalete erişiminde en önemli aşamasının avukatlar olduğunu belirten Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, “ Avukatın önceliği adalettir. Güzel ülkemizde avukatlık mesleği, hukuk devleti, demokrasi, temel hak ve özgürlükler alanında büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Bugün yargıya güven yüzde 80 oranında gerilemişse durum vahimdir. 2010 yılında HSYK düzenlenmesi sırasında dile getirdiğimiz gibi yargıda liyakat ekseninden kopmak bize zarar vermiştir. Bugün maalesef yine aynı tehlikeyi görmekteyiz. 96 yıllık Cumhuriyetimizin kazanımlarına, Atatürk İlke ve İnkılaplarına sahip çıkmak zorundayız.” dedi.

Baro Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş, ruhsat alacak genç meslektaşlarına meslek yeminini toplu halde yaptırdı.

Genç hukukçular; Ebru Turhan, Ayça Özütok, Mahmut Sami Turgut, Aslıhan Gençer, Leyla Yıldız, Resul Şahan, Merve Yasa, Gamze Demir ve Hüseyin Çağrı İbicioğlu meslek yeminlerinin ardından, Av. Veli Küçük, Av. Oğuzhan Durmuşoğlu, Av. Alperen Pişkin, Av. İbrahim Emre Ediboğlu, Av. Fatma Can Dağlı, Av. Ayşenur Karayel, Av. Arzu Bilge, Av. Kezbannur Özşahin Aksu, Av. Mert Kuşdemir ve Av. Nevzat Elçi’nin elinden cübbelerini giydiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Genç, hukukçular, Avukatlığa, adım, attı,
Yorumlar
Haber Yazılımı