Haber Detayı
11 Kasım 2018 - Pazar 11:24
 
Dr. Şevkin, minik öğrencilerle buluştu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Türk ulusunun Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleriyle çağdaş bir dünyaya adım atabileceğine vurgu yaptı.
SİYASET Haberi
Dr. Şevkin, minik öğrencilerle buluştu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) adresine kutlama mektubu gönderen Adana-Seyhan Aliya İzzetbegoviç İlkokulu 2-A sınıfı öğrencisi Yakup Akbulut’u ve sınıf arkadaşlarını Atatürk’ün 80. ölüm yılı olan 10 Kasım’da ziyaret eden Dr. Şevkin, Okul Müdürü Ali  Avşar, Yakup’un sınıf öğretmeni Sibel Arıoğlu, okul müdür yardımcıları, proje öğretmeni, okul aile birliği üyeleri ile de görüştü.

HEDİYELER SUNDU

Küçük Yakup’un mektubuna verdiği yanıtla yetinmeyen ve TBMM’den döner dönmez okula giden Dr. Şevkin, minik öğrencilere Atatürk portreli bayrak ve çeşitli kırtasiye ürünleri ile hikaye kitabı hediye etti. Küçük Yakup’la da yakından ilgilenen Dr. Şevkin, sınıf öğretmeni Arıoğlu’na da Atatürk tablosu sundu. Çocukları Atatürk ve Cumhuriyet bilinciyle donatan okul yönetimine teşekkür eden Dr. Şevkin, Türkiye Cumhuriyeti’nin yokluk ve yoksulluk içinde kurulduğunu, Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk ulusuna bir vatan armağan ettiğini dile getirdi.

“ÜLKEMİZ İLELEBET YAŞAYACAK”

Türkiye’nin çağdaş dünya ülkeleri arasına Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında girebileceğini vurgulayan Dr. Şevkin, “Yakup’tan gelen Cumhuriyet mektubu beni oldukça duygulandırdı. Çocuklarımızın ülkemizin kurtuluşunu ve ardından gelen kuruluşu okumaları, anlamaları ve yaşamlarını bu bilinç üzerine kurmaları ülkemizin ilelebet yaşamasını sağlayacaktır” dedi.

Okul yönetimi tarafından sevgiyle karşılanan Dr. Müzeyyen Şevkin, ziyaret sonunda okul öğrencileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dr., Şevkin,, minik, öğrencilerle, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı