Haber Detayı
20 Şubat 2019 - Çarşamba 08:23
 
Dr. Şevkin, 17 bin mezunun sesi oldu
Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü 17 bin mezunun mağduriyeti Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşındı.
SİYASET Haberi
Dr. Şevkin, 17 bin mezunun sesi oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, 17 bin mezunu bulunan Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü mezunlarının atanamama sorunlarını meclis genel kurulunda dile getirdi.

Dr. Müzeyyen Şevkin'in Genel Kurul'da yaptığı konuşma şöyle:
“Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü’nden mezun olan yaklaşık 17 bin öğrenci, KPSS puanı ile sadece 3499 kodlu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yerleştirilebiliyor. Ön lisans eğitimini almış öğrenciler 2016 yılında çeşitli bölümlerin ortak kadroları nedeniyle çağrı merkezlerine yerleşememiş, yaklaşık 3 yıldan bu yana da yeni kadro açılmadığı için iş imkanına kavuşamamıştır. 37 ilde faaliyette olan 112 Acil çağrı merkezlerinin personel açığı bulunduğu bilinmektedir.
“ATAMA YAPILMALIDIR”
 İçişleri Bakanlığı, 112 Acil Çağrı Merkezi çağrı alıcı kadrolarına 2015 yılındaki atamalarda olduğu gibi çağrı merkezi bölümü mezunlarını atamalıdır. Düzenleme bu şekliyle hayata geçerse hem kamu yararı gözetilmiş olacak hem de Çağrı Merkezi Bölümü öğrencileri sektöre personel yetiştirmeye devam edecektir. Yanlışlığın önüne geçilmesini, 17 bin mezunun sesine kulak verilmesini dilerim.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dr., Şevkin,, 17, bin, mezunun, sesi, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı