Haber Detayı
31 Ekim 2018 - Çarşamba 11:43
 
ÇÜ'de uygulamalı dağcılık eğitimi
Çukurova Üniversitesi Dağcılık Kulübü 2018-2019 eğitim yılı faaliyetlerine başladı.
YAŞAM Haberi
ÇÜ'de uygulamalı dağcılık eğitimi

1992 yılında kurulan Çukurova Üniversitesi Dağcılık Kulübü kurulduğundan bu yana temel dağcılık, spor tırmanışı, kaya tırmanışı, yaz-  kış temel eğitimleri, yürüyüşler ve birçok doğa faaliyetlerinde bulundu.  Kamp eğitimleri ile Çukurova üniversitesinin en faal öğrenci kollarından olan ÇÜDAK temel eğitimlerine Çukurova Üniversitesi Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Sarayında bulunan yapay tırmanış duvarı üzerinde devam ettiriyor.

ÇÜDAK Kulüp yönetimi, yeni katılan üyelere temel bilgiler veriyor, yapay tırmanış duvarı üzerinde dağcılık hakkında dikkat edilmesi gereken noktalara değinerek ülkemizde yaygınlaşan dağcılık sporu ile ilgili uygulamalı eğitimlerini sürdürüyor. Dönem faaliyeti hakkında açıklama yapan ÇÜDAK kulüp yönetimi, Çukurova Üniversitesi’ndeki tüm öğlencileri dağcılık kulübüne beklediklerini belirttiler.

BEDENSEL VE ZİHİNSEL GELİŞİM İÇİN ÖNEMLİ

Çukurova Üniversitesi Dağcılık Kulübü, öğretim yılının başlamasıyla birlikte çalışmalarını hızlandırdı, üye sayısını da 270’e çıkardı. ÇÜDAK’ta seçimler de yapıldı. Akademik Danışmanlığı Çağlar Bıldırcın’ın üstlendiği dağcılık eğitiminde, Kulüp Başkanı Ozan Emre Ataş seçilirken Yönetim Kurulu Üyeleri; Salih Onur Başkan Selim Özcan, Barış Özkılıç, Şeyman Ural Akel, Betül Temel, Ayca Altınsoy, Alperen Öztürk, Caner Kızılbuğa, Batuhan Hadınoğlu’ndan oluştu. ÇÜDAK yönetimi, dönem içersinde çeşitli doğa yürüyüşleri, zirve etkinlikleri ve dağcılık eğitimlerine devam edeceğini, dağcılığın üniversite öğrencilerinin hem bedensel hem zihinsel gelişimi için önemli bir spor olduğunu vurguladı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇÜ'de, uygulamalı, dağcılık, eğitimi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı