Haber Detayı
25 Ekim 2018 - Perşembe 12:36
 
CHP'nin Adana Büyükşehir Adayı Soner Çetin mi?
Cumhuriyet Halk Partisi parti meclisi sonrası yerel seçimler için resmen start verdi. CHP’nin bazı belde ve ilçe adayları açıklanırken gözler büyükşehirlere çevrildi. Bu konoda CHP kulislerini yakından takip eden ve tahminleri hep tutatn Habertürk yazarı Sevilay Yılman bazı büyükşehir belediyesi adaylarının kulis bilgilerini köşesinde paylaştı. Yılman’ın kulis bilgilerine göre CHP’nin Adana büyükşehir belediye başkan adayı Soner Çetin.
SİYASET Haberi
CHP'nin Adana Büyükşehir Adayı Soner Çetin mi?

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi sonrası yerel seçimler için resmen start verdi. Çoğunluğu CHP’de olmayan Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’daki toplam 105 belediyenin adayları belirlendi ve bunlar kamuoyuyla paylaşıldı.

CHP’de şimdi ise gözler Büyükşehir Belediye Başkan adaylarına çevrildi.

Gene Merkez özellikle kendinde olmayan İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa ve Adana’yı kazanmak için özel bir çaba içinde. Bunun için ince eleyip sık dokurken, Büyükşehir Adaylarının önümüzdeki ayın başında açıklanması bekleniyor.

Partililerde heyecan doruktayken CHP’deki kulis bilgileri hep doğru çıkan ve partinin nabzını iyi tutan gazetecilerden Habertürk yazarı Sevilay Yılman son köşe yazısında CHP’deki kulis bilgilerini okurlarıyla paylaştı. 

Yılman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun,  Aslında Adana, Antalya, Aydın, Hatay, Eskişehir, Balıkesir illerinde kimlerin aday olacağına zaten karar verdiğini belirtiyor.

“Yani bu şehirlerin adayları daha şimdiden belli” diye yazan Habertürk yazarı Sevilay yılman “Henüz net olmayan İstanbul, İzmir, Ankara gibi kritik iller. Esasında bu illerde de kimlerin aday olacağı kafasında aşağı yukarı belli ama yine de anketlerden çıkacak sonuçları bekleyecek ve ona göre bir rota izleyecek” diye yazdı.

Sevilay Yılman ilgili bölümde “Kılıçdaroğlu’na yakın kaynağımın, “Yüzde yüz emin olduklarımız” diyerek sıraladıkları isimler şunlar” diyerek yazdığı köşede, Çukurova  Belediye Başkanı Soner Çetin’in CHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı  olacağını yazdı.

Yazının ilgili bölümünde Sevilay yılman Şöyle yazdı:

Aslında Adana, Antalya, Aydın, Hatay, Eskişehir, Balıkesir illerinde kimlerin aday olacağına zaten karar verdi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu. Yani bu şehirlerin adayları daha şimdiden belli. Henüz net olmayan İstanbul, İzmir, Ankara gibi kritik iller. Esasında bu illerde de kimlerin aday olacağı kafasında aşağı yukarı belli ama yine de anketlerden çıkacak sonuçları bekleyecek ve ona göre bir rota izleyecek.

Mesela en çok merak edilen il İstanbul.

Her ne kadar son günlerde Muharrem İnce’nin, “Önseçim olursa ben de İstanbul’a adayım” ifadelerinden dolayı adı dolaşımda olsa da ben şundan eminim, İstanbul adayı kesinlikle İnce olmayacak.

Çünkü genel merkez önseçim yapılmaması konusunda kararlı.

Hal böyle olunca da, zaten bunu ön şart olarak koyan İnce’nin aday olması söz konusu olamıyor.

Bu arada bir noktanın altını da çizeyim kalın kalın…

Dün PM sonrası Kemal Bey’e çok yakın bir kaynağımla görüştüğümde CHP Genel Başkanı’nın, İstanbul adayı hususunda çok titiz davrandığı ve kafasında da bu dev metropolü alabileceğini düşündüğü ismin belli olduğunu ifade etti.

İşte bu isim, Konya Milletvekili Abdüllatif Şener…

Gelelim şimdi "Diğer illerde kimler aday olacak" konusuna…

Kılıçdaroğlu’na yakın kaynağımın, “Yüzde yüz emin olduklarımız” diyerek sıraladıkları isimler şunlar:

Adana: Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin.

Antalya: Konyaaltı Belediye Başkanı Muhitin Böcek.

Balıkesir: Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın.

Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen, Aydın’da Özlem Çerçioğlu, Hatay’da ise Lütfü Savaş ile devam kararı var.

kaynağımın söylediklerine güveniyorum ve sizinle de paylaşıyorum bu bomba bilgiyi…

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'nin, Adana, Büyükşehir, Adayı, Soner, Çetin, mi?,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı