Haber Detayı
21 Kasım 2018 - Çarşamba 10:34
 
Bulut'tan hükümete "Dr. Ulutaş" tepkisi
CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, TBMM Genel Kurul’da iktidarın "Savaş bir halk sağlığı sorunudur" açıklaması yapan hekimlere yönelik öfkesinin devam ettiğini söyledi.
SİYASET Haberi
Bulut'tan hükümete

Evrensel değerleri savunan hekimlerin gözaltına alındığını, disiplin soruşturulmasına maruz bırakıldığını, sonra da kamudan dışlandığımı bildirdi.

KABUL EDİLEMEZ

CHP’li Bulut, Adana Gazipaşa Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan "Savaş bir halk sağlığı sorunudur" bildirgesine imza atan Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyinin 11 üyesi içerisinde yer alan Doktor Yaşar Ulutaş'ın aile hekimliği sözleşmesinin feshedilmesinin kabul edilemez olduğunu kaydetti.

HEKİMLERİN YAKASINDAN ELİNİZİ ÇEKİN

Bugüne kadar hiçbir iktidarın kendisinden farklı düşünen insanların hekimlik mesleğini yapmasına engel olmadığını söyleyen Bulut, “Çünkü her hekim ideolojisini bir kenara bırakıp ettiği yemine sadık olarak mesleğini yapmaktadır. Halktan yana taleplerini savunan, ettikleri yemin ve meslek etiği gereği insani değerlere sahip çıkan hekimlere yönelik bu tutum kaygı ve utanç vericidir. "Aklı evvel sopalık hekimler" diye haksız bir şekilde hedef gösterdiğiniz hekimlerin yakasından elinizi çekin” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bulut'tan, hükümete, "Dr., Ulutaş", tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı