Haber Detayı
14 Şubat 2019 - Perşembe 14:02
 
Başkan Çetin’den Şambayadı teşekkürü
1995 yılından beri çözülemediği için 16 bin hak sahibinin mağdur olduğu Şambayadı bölgesinin imar sorunu çözüldü.
SİYASET Haberi
Başkan Çetin’den Şambayadı teşekkürü

Göreve geldiklerinden bu yana sorunun çözümü için çaba harcadıklarını belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Bölgede 250 bin kişinin yaşayacağı modern bir şehir oluşturulacak. Sorunun çözümünde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 24 yıldır çözüm bulunamayan Şambayadı bölgesi imar sorunun çözüldüğünü açıklayarak, emeği geçenlere teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde söz alan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Şambayadı bölgesinin imar sorunu 1995 yılından beri Adana’nın en büyük sıkıntılarından biri. Bu sıkıntı sadece o bölgeyi değil, Adana’nın genelini etkiledi. Ama şimdi sorun çözüldü. 16 bin hak sahibinin mağduriyetinin giderilmesi memnuniyet verici. Adana, doğal olarak kuzey ve batı yönüne doğru büyüyordu. Ancak Şambayadı’ndaki imar sıkıntısı nedeniyle müteahhitler de zor durumda kalıyordu” dedi.

BÜYÜK BİR MAĞDURİYET VARDI

Göreve geldiklerinden bu yana sorunun çözümü için çaba harcadıklarını anlatan Başkan Soner Çetin, “Bu amaçla, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 5 binlik ve binlik planları yaptık. Süreci birlikte takip ettik. Bu dönemde, sorunun çözümü için katkı koyan Sayın Valimize, defterdarlığa, hazineye, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na, meclis üyelerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Soner Çetin, “Adana’nın en büyük sorununa birlikte neşter vurduk” ifadesini kullanarak, artık Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün imzasının beklendiğini söyledi. İmzanın atılmasının ardından, zaman kaybetmeden çalışmalara başlanması gerektiğinin altını çizen Soner Çetin, şöyle devam etti:

ÇALIŞMALAR HEMEN BAŞLAMALI

“Büyükşehir Belediyesi altyapı için çalışmalara başlayacaktır. Ayrıca TEDAŞ, Aksagaz ve benzeri kurumlarla işlemlerin çabuklaştırılması için görüşmeler yapıyoruz. Biz de iş makinelerimizi bölgeye hemen sokup yolların yapılması çalışmalarına başlayacağız. Emeği geçen herkese 16 bin hak sahibi adına teşekkür ediyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Çetin’den, Şambayadı, teşekkürü,
Yorumlar
Haber Yazılımı