Haber Detayı
31 Ekim 2018 - Çarşamba 08:35
 
Ayhan Barut, Milli Emlak'ı gündemden düşürmüyor
CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, bugüne kadar Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlanmasıyla birlikte yaşanan sorunların çözümünü istedi
SİYASET Haberi
Ayhan Barut, Milli Emlak'ı gündemden düşürmüyor

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Ayhan Barut, Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlanmasını, bununla birlikte ortaya çıkan sorunları Meclis gündeminden düşürmüyor.
 
PEŞİNİ BIRAKMIYOR
 
Osmanlı İmparatorluğu'ndan günümüze kadar her dönem Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlanmasıyla ilgili daha önce Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) soru önergesi sunan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, son olarak Meclis'te konuyla ilgili konuştu. Değişiklikle birlikte Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nde yaşanan sorunları tek tek sıralayan Barut, "Hangi gerekçeler düşünülerek Milli Emlak Genel Müdürlüğü Maliye Bakanlığından alınıp Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlanmıştır?" sorusunu yineledi. 
 
BU KEZ MECLİS'TE DİLE GETİRDİ
 
TBMM'de Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a seslenen Ayhan Barut, şunları kaydetti:
"Parlamenter sistem kaldırılıp yeni bir sisteme geçilirken bilindiği üzere Milli Emlak Genel Müdürlüğümüz de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlandı. İşte bu nedenle kurumumuzda çok ciddi sorunlar baş göstermeye başladı. Kurumun tarihi geçmişi, oluşan kurumsal hafızanın muhafaza edilmesi, personelin iş ve işlemlerdeki tecrübesi ve halkımıza hızlı, kolay hizmet vermesi için tekrar Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlanması gerekmektedir. Osmanlı'dan günümüze kadar her dönem Maliye Bakanlığı bünyesinde görev yapmış köklü bir kuruluşumuz olan Milli Emlak Genel Müdürlüğü hangi gerekçeler düşünülerek Maliye Bakanlığından alınıp Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlanmıştır? Devlet yönetiminde oluşan kurumsal arşiv, iş ve işlemlerin vatandaşın taleplerini karşılamada önemine dikkat edilmiş midir? Bu değişiklik illerde, ilçelerde görev yapan personelin hizmet vermesinde ve iş akışında hangi kolaylıkları ya da hangi zorlukları doğurmuştur? Bu konuda bir inceleme, değerlendirme yapılmış mıdır? Milli Emlak Genel Müdürlüğü kurumumuzun tekrar eski yapısına kavuşması adına bir tasarrufunuz olacak mıdır?"
Kaynak: Editör:
Etiketler: Ayhan, Barut,, Milli, Emlak'ı, gündemden, düşürmüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı