Haber Detayı
16 Aralık 2018 - Pazar 10:37
 
Ayhan Barut, "Adana Havaalanı kapatılamaz"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, sürekli olarak 'kapatılacağı' iddiası ortaya atılan Adana Havalaalanı'nı gündemden düşürmüyor.
SİYASET Haberi
Ayhan Barut,

2019 yılı bütçe görüşmelerinin sürdüğü Meclis'te havaalanının kapatılması iddialarını yine dile getiren Ayhan Barut, "Dünyanın en güvenli havalimanlarından birisi olan ve milyonlarca yolcunun kullandığı havaalanımız kapatılmamalıdır, genişletilip büyütülmelidir" dedi.

GÜNDEMDEN DÜŞÜRMÜYOR

Adana Havaalanı'yla ilgili daha önce Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) soru önergesi sunan ve kapatılma iddialarına tepki gösteren CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, 2019 yılı bütçe görüşmelerinin aralıksız sürdüğü Meclis'te konuyu yine gündeme getirdi. Meclis'te Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'a seslenen Barut, "Adana Havalanı'nın kapatılmasını değil, büyütülüp genişletilmesini istiyoruz" diye konuştu. 

"KAPATILMAMALI, GENİŞLETİLİP BÜYÜTÜLMELİ"

Mersin sınırları içerisinde temeli atılan Çukurova Bölgesel Havalimanı projesi nedeniyle Adana Havaalanı ile ilgi de bazı dedikoduların dolaştığını anlatan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, şunları kaydetti:

"Komşu ilimiz Mersin sınırlarında temeli atılan Çukurova Bölgesel Havalimanı projesi nedeniyle bir takım dedikodular dolaşmaktadır ve bunların arasında Adana Havaalanı'nın kapatılacağı da vardır. Biz Adanalılar havaalimanımızın kapatılmasını istemiyoruz. Adana Havalimanı milyonlarca yolcunun kullandığı, uzun yıllardır bölgeye hizmet veren dünyanın en güvenli havalimanlarından biridir. Havaalanımızın genişletilip büyütülmeye, ek pist yapılmaya imkanları ve ihtiyacı vardır. Adanalılar merak ediyor. Adana Havalimanı'nın kapatılacağı iddiaları doğru mudur? Kent merkezinde çok değerli arazi üzerinde kurulu havalimanımızın kapatılıp yerine alışveriş, ticari merkez ve konut projeleri yapılacağı gerçek midir? Adana Havalimanı'nın geleceğiyle ilgili endişelerimizi giderecek bir açıklama yapacak mısınız?"

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ayhan, Barut,, "Adana, Havaalanı, kapatılamaz",
Yorumlar
Haber Yazılımı