Haber Detayı
11 Kasım 2018 - Pazar 11:42
 
ADD’den Atatürk’ü anma etkinliği
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şubesi, ölümünün 80. yıldönümü nedeniyle düzenlediği etkinlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü Tarihçi Cahit Çam söyleşisiyle andı.
YAŞAM Haberi
ADD’den Atatürk’ü anma etkinliği

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube binasındaki söyleşiye katılım yoğun olurken ADD Adana Şube Başkanı Atilla Eker, Atatürk´ün kişiliğine dikkati çekerek yaşamı boyunca yaptığı devrimlerin diğer liderler tarafından örnek alınarak Dünya insanlığına armağan edildiğini anımsattı.

“ Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bedeni varlığının aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde O'nu daha bir saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz”  Diyen Eker, “Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin Başkomutanı, laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Dünya Lideri, dünya barış elçisi, tüm dünyanın tanıdığı en tanınmış ve en büyük Türk, Atatürk’tür” dedi.

ADD Adana Şube Başkanı Eker sözlerini şöyle tamamladı;

“Varlığını ve yarınlarını kimlere borçlu olduğunu unutmayanlar için; Atatürkçü Düşünmek ve yaşamak, Atatürkçü olmak bir onurdur.Tam Bağımsızlık, özgürlük ve Ulusal egemenlik temelinde geleceğe yürümek erdemdir. Atatürkçü Düşünce Derneği Adana şubesi olarak,  Ata'mızın bizlere bıraktığı evrensel değerleri ve O’nun devrimlerini korumaya, O'nun gösterdiği aydınlık yolda gururla ve azimle, yılmadan ilerlemeye kararlıyız.”

Konuşmanın ardından Tarihçi Cahit Çam, Atatürk’in bilinmeyenlerini anlattı. Söyleşi sonunda Başkan Eker, tarihçi Cahit Çam’a teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ADD’den, Atatürk’ü, anma, etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı