Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 14:24
 
Adanalı Avukatlardan kültür gezisi
Adana Barosu mensubu avukatlar 3-4 Kasım tarihleri arasında Kültür ve Sanat Komisyonun düzenlemiş olduğu etkinlikte Adıyaman ve Şanlıurfa'nın tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde gördü.
KÜLTÜR - SANAT Haberi
Adanalı Avukatlardan kültür gezisi

Kültür Sanat Komisyonu Koordinatörü Yönetim Kurulu üyesi Av. Duygu Özgüven, Kültür Sanat Komisyonu gezi sorumlu üyesi Av. Çetin Berköz, Yönetim Kurulu üyeleri Av. Miyesser Önenli ve Av. Sinem Tanrısınatapan’ın yanı sıra geniş bir katılımla gerçekleşen gezide; Karakuş Tümlüsü, Roma İmparatoru Septimus Severus döneminde yaptırılırmış, Antik Roma mimarisinin anıtsal güzel bir örneği olan Cendere Köprüsü, gezilmiş; Adıyaman Nemrut'ta Genler Topluluğu’da denen Komagene Uygarlığının bize mirası “Nemrut” ziyaret edilerek gün batımı izlendi.

Pazar günü ise, Perre Antik kentinde Kaya mezarları, gezilmiş;M.Ö 10binlerde Bölgede yaşayan toplulukların belli zamanlarda bir araya gelmek ve törenler, şölenler düzenlemek üzere inşa edilen T biçimli anıtsal yapıların bulunduğu Urfa Göbekli Tepe’ye gidilerek bilgi edinildi.

Daha sonra Urfa Balıklıgöl’ü gezen avukatlar bol bol fotoğraf çektirerek yöre ile ilgili bilgiler alarak, yorgunluklarını keyifli bir gezi sonrası üzerlerinden attılar. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adanalı, Avukatlardan, kültür, gezisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı